Změny na trhu hypoték pro rok 2017

Téma, které se týká všech, kdo si hypotéku chtějí vzít a možná překvapivě všech, kdo si už hypotéku vzali. Česká národní banka přišla s prevencí bubliny, která nenápadně zahalila realitní trh a jejíž prasknutí by představovalo velký problém. Jinými slovy, potenciální krizi. Podívejte se na video a dovětek o dopadech na náš život.
 
 

A ještě jedno zamyšlení k tématu...
Další nezamýšlený důsledek, který si možná ČNB při nařízení regulací neuvědomila, když zregulovala maximální výše „LTV“, je fakt, že pokud se v minulosti poskytovaly 90% až 100% úvěry poměrně běžně a dneska nás omezují pásma, ve kterých se dají nové úvěry poskytovat, zhoršují tím možnosti refinancování současných klientů.

Pokud jste si před pěti lety vzali 100% hypotéku, tak po 5 letech splácení z celkových 30 let rozhodně ještě nemáte splaceno 10 % dluhu a tím pádem máte poměr vůči zástavní hodnotě nemovitosti cca 95 % a najednou nemůže banka poskytnout nový úvěr na víc než 90 %.

Pokud byste ze staré banky chtěli odejít do nové, museli byste těch pět procent odněkud jednorázově doplatit. To má vliv na případné další zadlužení. Pro spoustu klientů tato regulace bude znamenat, že nebudou moci odejít od své původní banky, protože na to nebudou mít zdroje. A proto si s nimi banka bude moci dělat úplně co chce a víceméně jim vyšroubovat úrokovou sazbu kamkoli se jí bude chtít.
Nejnovější články z této rubriky

V poslední době se na nás z ekonomiky a z finančních trhů žene jedna špatná zpráva za druhou. Namátkou se jedná o obrovský nárůst cen energií z důvodu výpadku dodávek ruského plynu a ropy, dále se jedná o vysokou inflaci. Často dostávám otázku, jestli se akcie ještě někdy vzpamatují. Jednoduchá odpověď je, že ano. .... celý článek

Noviny neustále píší o recesi v ekonomice, ale co nás tedy čeká a proč. A jak se k tomu postavit? celý článek

Růst spotřebitelských cen je dnes strašákem pro spoustu z nás. V tomto článku se vám pokusím popsat, jaké jsou dle mého názoru, příčiny této velké inflace a navrhnout řešení jak se před ní chránit. celý článek